Časni Kur'an » Bosanski » Knjige » Podsjetnik na stanja umrlih i ahiretska dešavanja - uz izvod hadisa
Podsjetnik na stanja umrlih i ahiretska dešavanja - uz izvod hadisa
Jedna od rijetkih knjiga koja je sabrala tekstove šerijata vezanih za smrt, stanja mrtvih, sakupljanje, fitnet, Džennet, Džehennem, predznake Sudnjeg dana...a sam pisac je pojasnio cilj i razlog pisanja ovog djela kada je rekao u uvodu kako želi da mu bude podsjetnik i dobro djelo od kojeg će imati koristi nakon smrti.Pisac : Muhamed ibn Ahmed el Kurtubi
Source : http://www.islamhouse.com/p/369443
Knjige
- Dvjesto pitanja i isto toliko odgovoraKomentar akide Ehli sunneta vel džemata u obliku pitanja i odgovora.
Pisac : Hafiz ibn Ahmed el Hakemi
Source : http://www.islamhouse.com/p/196681
- Istinita kazivanja o životopisu šehida Husejna sina AlijinaOdlična knjiga o biografiji šehida Husejna sina Alijina, radijellahu anhuma.
Pisac : Muhammed Salim el Hudr
Prevod : Nedim Haračić
Izvor : Centar za istraživanja u Meberri
Source : http://www.islamhouse.com/p/341723
- Dali je musliman obavezan slijediti jedan od mezheba?Musliman nije obavezan sljediti određen fikhski mezheb poput hanefijskog ili malikijskog ili šafijskog ili hanbelijskog, jer znamo da su ti mezhebi nastali nakon vremena ashaba, tabi'ina i tabitabi'ina.
Pregledao : Grupa daija
Prevod : Emir Demir
Source : http://www.islamhouse.com/p/77421
- Slijeđenje Pravog puta u suprostavljanju stanovnicima VatreOd najvećih ciljeva vjere i njenih temelja je razlučivanje neistine i njenih sljedbenika od istine i njenih sljedbenika, te pojašnjavanje pravca upute i sunneta, poziv ka tome kao i otkrivanje puteva zablude i novotarije i upozoravanje na iste. Mnogi šerijatski tekstovi iz Knjige i sunneta svjedoče ovom temelju i cilju. Od toga je činjenica da šerijatski tekst ukazuje na obavezu suprostavljanja muslimana kjafirima, u njihovoj akidi, ibadetima, praznicima, zakonima, ružnim ahlakima i svemu što je od njihove posebnosti, dakle, vezano samo za njih a gdje su se suprostavili istini i vrijednostima. Učenjaci su uložili mnogo truda na pojašnjavanju ovog temelja, a između ostalog vam predstavljamo i ovu knjigu od šejhul-islama Ibn Tejmijje, Allah mu se smilovao.
Pisac : Ahmed ibn Abdulhalim ibn Tejmijje
Prevod : Harmin Suljić
Source : http://www.islamhouse.com/p/344417
- Čuvanje čednostiKnjiga govori o ljubomori te čuvanju čednosti i nevinosti. Podstiče na hidžab i pokrivanje. Odlična knjiga u kojoj je pisac naveo primjere iz Kur'ana, Sunneta, jezika i današnjice a što u isto vrijeme knjigu čini izvorom protiv lažnih i zabludjelih poziva i uzbuna od otkrivanja i mješanja do oslobođenja okova te jednakosti. Neka nam je Allah na pomoći.
Pisac : Bekr ibn Abdullah Ebu Zejd
Prevod : Emsad Pezić
Izvor : Pomoćni ured za dawu - Rabwah
Source : http://www.islamhouse.com/p/51078












