Časni Kur'an » Bosanski » Knjige » Podsjetnik iz tedžvida

  • Podsjetnik iz tedžvida

    Knjiga malog obima ali velike koristi i puna znanja o Allahovoj knjizi. Preporučuje se svakom početniku kao i vrsnom učaču.

    Pisac : Muharem Štulanović

    Izvor : Pomoćni ured za dawu - Rabwah

    Source : http://www.islamhouse.com/p/48219

    Download :Podsjetnik iz tedžvidaPodsjetnik iz tedžvida

Knjige

  • Ko su vehabije?Upoznaj našu braću muslimane koje mnogi nepravedno i bez osnove nazivaju vehabijama.

    Pisac : Muharem Štulanović

    Source : http://www.islamhouse.com/p/173551

    Download :Ko su vehabije?Ko su vehabije?

  • Zapečećeni džennetski napitakOvu knjigu najviše (ne)treba upoznavati jer je jedna od najpoznatijih knjiga iz sire Allahova Poslanika sallalahu alejhi ve sellem.

    Pisac : Safijurrahman el Mubarekfuri

    Izvor : Visoki Sadijski komitet za pomoć Bosni i Hercegovini

    Source : http://www.islamhouse.com/p/329

    Download :Zapečećeni džennetski napitak

  • Komentar Otklanjanje sumnji i šest načelaJedno od najvrednijih i najboljih djela šejha Muhameda ibn Abdulvehaba rahimehullah. Knjigu je komentarisao i valorizirao veliki broj daija i učenjaka dawe kako bi olakšali shvatanje knjige, upravo onako kako bi i pisac želio. Knjiga je veoma bitna jer su šubhe kod našeg naroda mnogobrojne, a šubha dolazi na srce zbog malog znanja ili manjka besire ili duhovnog viđenja i imana.

    Pisac : Muhamed ibn Abdulwehab

    Prevod : Emir Demir

    Izvor : Pomoćni ured za dawu - Rabwah

    Source : http://www.islamhouse.com/p/50362

    Download :Komentar Otklanjanje sumnji i šest načela

  • Komentar poslanice: Djela koja izvode iz IslamaZnaj, brate muslimanu, da je Allah Uzvišeni stavio u obavezu svim robovima svojim da prihvate Islam i da se drže onog što im vjera nalaže i da se čuvaju onog što se vjeri suprostavlja. Poslao je svoga Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, kako bi druge pozivao u to, te nas je On obavjestio da onaj ko ga bude slijedio, da je upućen, a onaj ko se okrene, putem zablude je krenuo. Allah, dželle šanuhu je u mnogo ajeta upozorio na uzroke otpadništva od vjere, kao i na širk i kufr, a učenjaci su Allah im se smilovao pojasnili u poglavljima koja govore o murtedima; da musliman može 'otpasti' od vjere islama na razne načine koja mu ohalaljuju krv i imetak, oblici u kojima biva van Islama. Uvaženi šejh El-Fevzan, Allah ga sačuvao, je pojasnio i komentarisao ovu kratku poslanicu od šejha Muhammeda ibn Abdulvehaba, rahimehullah, u kojoj je pomenuo neke oblike, načine i stvari koji izvode insana iz dini Islama.

    Pisac : Muhamed ibn Abdulwehab - Salih ibn Fevzan el Fevzan

    Prevod : Amir Smajić

    Source : http://www.islamhouse.com/p/341116

    Download :Komentar poslanice: Djela koja izvode iz Islama

  • Svjetlost sunneta i tame bid'ataU ovoj knjizi je pojašnjeno značenje sunneta, imena ehli sunneta te da je sljeđenje sunneta potpuna blagodat. Tu je i pomen novotara i sljedbenika novotarija te njihove podjele i grupacije i na kraju hukm na pojedine savremene i nove bid'ate. Molimo Uzvišenog da nas uputi ka sljeđenju istine.Amin!

    Pisac : Seid ibn Ali ibn Vehf el Kahtani

    Pregledao : Muhamed Porča

    Prevod : Emir Demir

    Izvor : Pomoćni ured za dawu - Rabwah

    Source : http://www.islamhouse.com/p/51117

    Download :Svjetlost sunneta i tame bid'ata

Choose language

Choose Sorah

Choose tafseer

Participate

Bookmark and Share